В понеделник облачността ще бъде значителна, но само на отделни места в Западна България ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София - около 6°, а максималните температури – между 14° и 19°, в София - около 14°.
В планините ще бъде предимно облачно и мъгливо. На места в масивите от Западна България ще има валежи от дъжд, над около 1800 м – от сняг. Ще духа умерен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 9°, на 2000 м – около 2°.
Над Черноморието ще бъде предимно облачно. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 9° и 12°, а температурата на морската вода – 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
Под влияние на средиземноморски циклон времето в южната половина от Балканите ще бъде облачно и с валежи от дъжд. Над северната половина облачността ще бъде разкъсана. Остава топло за сезона. В Белград ще бъде 19 градуса, в Букурещ – 18, в Истанбул – 16, в Атина – 15.
Над Британските острови ще преобладава слънчево време. Облачно и дъждовно ще бъде във Франция и на Пиренейския полуостров. Краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици ще има в Централното Средиземноморие. Предимно слънчево ще бъде в повечето централноевропейски страни и източната част от Европейска Русия. В Скандинавския полуостров, Прибалтика и северозападната част на Европейска Русия ще има значителна облачност и на много места ще има валежи от дъжд. В Рим ще бъде 16 градуса, във Виена – 13, в Мадрид – 12, в Мюнхен – 11, в Париж – 10, в Санкт Петербург – 4, в Стокхолм – 3, в Москва – 2.
В Кейптаун ще бъде 28 градуса, в Мелбърн – 22, в Чикаго – 19, в Ню Йорк – 13.България се променя постоянно, вярват създателите на инициативата "Bulgaria Wants You", които вече пет години провеждат мотивиращи срещи и дискусии с българи зад граница, за да им дадат различна гледна точка към страната и възможностите за адекватна..
Заетите в сектора на услугите се увеличават, а намалява търсенето на работна ръка в традиционно по-застъпените у нас сектори като аграрния и индустриалния. Данните на Националния статистически институт (НСИ) показват тази тенденцията, характерна за..
Има конкретен план за евакуация на български граждани от Израел. Организационно сме готови, но се изчаква оптимален момент, каза премиерът Росен Желязков пред журналисти в Симитли. Петдесет българи желаят да напуснат Израел На база..
Заетите в сектора на услугите се увеличават, а намалява търсенето на работна ръка в традиционно по-застъпените у нас сектори като аграрния и..
България се променя постоянно, вярват създателите на инициативата "Bulgaria Wants You", които вече пет години провеждат мотивиращи срещи и дискусии с..
Във вторник, 17 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 13°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд над планинските райони ще..