За трета поредна година жени от Дома за стари хора в Ямбол изработват мартенички и сувенири с благотворителна цел. Този път те набират средства за лечението на седемгодишния Виктор от село Кабиле, който страда от детска церебрална парализа.
“Сутрин ставаме и започваме. Много ни е приятно, защото искаме да донесем щастие, да подпомогнем нуждаещ се човек. Създаваме модели, трудотерапевтите ги одобряват и започваме да работим”, разказва 70-годишната Тонка Иванова.
Жените купуват материали и прежди със средства на Дома. Техните мартенички не се продават, а се подаряват “с усмивка” и който желае, може да остави средства в кутия за дарения. Щандът с изработеното от тях се намира пред Регионалната библиотека в центъра на Ямбол.В сряда още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..
Вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави българския военен контингент от състава на мироопазващата мисия на НАТО в Косово (KFOR) по случай Деня на храбростта и празника на Българската армия. Тя присъства на официална церемония в Прищина. "Вие сте..
Денят на храбростта – 6 май беше отбелязан на Гергьовден и пред Българския военен мемориал в Ново село, предаде БГНЕС. Мемориалът, където са положени тленните останки на 71 български военни е край град Струмица. Там е само едно от 471 български..
"Два "Кугъра" ще придружат Ми-17, който ще спусне българския трикольор. Военните паради се правят регулярно, за да се покаже славата на армията и да се..
През настоящата 2025 година емблематичната нова сграда на Българското национално радио на ул. "Драган Цанков" № 4 има юбилей – 55 години от първата ѝ..
В "България днес" на 6 май – Гергьовден, слушайте: 07:07 – Защо на най- старата икона в България са изобразени св. Георги и св. Димитър заедно?..