На 28 февруари в „България днес“ ви срещаме с Димитри Пандовски – председател на Дружество за българо-албанско приятелство - град Корча, Югоизточна Албания. От него ще разберем с какви проблеми се сблъскват нашите сънародници в тази част на Албания и как ги решават. Историята на семейство лютиери от Чикаго също ви разказваме в днешния брой на предаването. Спомняме си и за музиканта Чавдар Панев, участвал в песните на легендарните групи Импулс и Спринт. Водещ е Красимир Мартинов.
01:20 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
04:40 - Министърът на образованието – гост на българското средно училище „Христо Ботев“ в Братислава
07:40 - Времето у нас и по света
12:00 - Радио България при българите в Албания: Димитри Пандовски – председател на Дружеството за българо-албанско приятелство в град Корча – Iчаст
21:40 - Разговор с Димитри Пандовски – II част
33:10 - Историята на семейство лютиери от Чикаго
51:10 - Пролетна изложба на българи и американци – кореспонденция на Елена Цанева
56:30 - Спомен за музиканта Чавдар Панев, участвал в песни на легендарните групи рок групи Импулс и Спринт
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин..