Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Онлайн платформа обединява обяви за изгубени и намерени домашни любимци у нас

Снимка: my-petpal.com

От края на месец януари тази година заработи онлайн платформа в помощ на стопани, изгубили домашните си любимци. В сайта са обхванати всички областни градове в страната, с идеята той да се превърне в място, където да се публикуват всички подобни обяви, които в момента откриваме основно из социалните мрежи. За разлика от групите, в които се търсят изгубени животни, платформата позволява филтриране по порода, град и квартал.

Засега начинанието се финансира изцяло с лични средства, защото няма търговски цели. Средства за поддръжката му, както и за помощ на животни в нужда, ще се набавят чрез фондация, обяснява Мартин Смилков – един от създателите му.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Учени представят най-новите си разработки на форума "Наука за бизнес"

Петото издание на форума “Наука за бизнес”, организиран от Българската академия на науките и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, започва днес в столичния Интер Експо Център, съобщава БТА. Неговата цел е да..

публикувано на 03.06.25 в 07:40
Проф. Матиас Десмет

Проф. Матиас Десмет представя своята “Психология на тоталитаризма”

"Психология на тоталитаризма" – така е озаглавил книгата си проф. Матиас Десмет, преподавател по психоаналитична психотерапия в катедрата по психоанализа и клинично консултиране на университета в Гент, която ще представи на 3 юни в София. Според..

публикувано на 02.06.25 в 22:00
Пролетни цветя

Във вторник – слънчево и топло, с изолирани валежи в планините

Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, но ще остане предимно слънчево. Около и след обяд, на изолирани места главно над..

публикувано на 02.06.25 в 18:36