Българите в Истанбул отпразнуваха националния си празник на тържество, организирано от настоятелството на Фондацията на православните църкви на Българската екзархия в града. То се състоя в българския метох – една от знаковите сгради на българското Възраждане от 1850 година.
В приветствито си към сънародниците ни генералният консул на България в Истанбул Васил Вълчев заяви: “Днес отдаваме почит на всички, загинали за свободата на нашето Отечество България. На този ден ние се прекланяме и пред заветите, които ни завещаха героите – да пазим, съхраняваме и умножаваме българското културно-историческо наследство.”
По-рано днес архимандрит Харалампи Ничев отслужи тържествена литургия в българската църква “Свети Стефан” на брега на Златния рог в Истанбул. “Помолих за благоденствието на нашата българска общност и за всички онези, които са отдали живота си за освобождението на нашето Отечество. Затова по време на богослужението изпяхме дружно "Вечная памет" на онези, които са дали живота си за свободата”, каза свещеникът.На 17 май 2025 г., събота, от 10.00 до 13.00 ч. в гр. Сеговия ще се проведе информационно-консултативен ден за български граждани, организиран от Службата по трудови и социални въпроси към Посолството на България в Мадрид, със съдействието на Асоциация..
Рисунки и ръчно изработени произведения на деца от молдовското село Колибабовка ще бъдат показани на изложба в Париж, съобщава БТА. Творбите са създадени като част от европейски проект за представяне на културното наследство на България. Единайсет..
Животът на Деница Киселер, дъщеря на нашата колежка Диана Чакърова , е свързан с Немската езикова гимназия в София и изкуствознанието, където има докторат на тема "Българо-немските отношения в изобразителното изкуство". 15 години от живота си..
Животът на Деница Киселер, дъщеря на нашата колежка Диана Чакърова , е свързан с Немската езикова гимназия в София и изкуствознанието, където има..
Рисунки и ръчно изработени произведения на деца от молдовското село Колибабовка ще бъдат показани на изложба в Париж, съобщава БТА. Творбите са създадени..
На 17 май 2025 г., събота, от 10.00 до 13.00 ч. в гр. Сеговия ще се проведе информационно-консултативен ден за български граждани, организиран от Службата..