Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Хамас" ще решава за освобождаването на Galaxy Leader и двамата българи

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Решението за освобождаването на товарния кораб Galaxy Leader и неговия екипаж, в който има и двама българи, ще бъде взето от "Хамас". Това обяви говорител на йеменските хути, цитиран от CNN.
Корабът беше похитен през ноември 2023 г. от хутите, които взеха за заложници членовете на екипажа: 17 филипинци, двама българи, трима украинци, двама мексиканци и румънец.
"Корабът и неговият екипаж са в ръцете на братята от съпротивителното движение "Хамас" и бригадите Ал Касам", съобщава говорителят на хутите. Той допълва, че с "Хамас" се водят преки разговори дали да бъдат освободени. Според CNN след обявеното от говорителя на хутите надеждата за скорошно завръщане на екипажа намалява.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02