Президентът Румен Радев изказа съболезнования на семействата на загиналите при терористичната атака срещу залата "Крокус сити хол" в Красногорск, край Москва. В профила си в социалната мрежа "X" държавният глава написа: "България винаги е осъждала всички форми на тероризъм и нападения срещу невинни граждани, където и когато и да са се случвали". "Изказвам съболезнования на опечалените семейства и изразявам солидарност с руския народ", допълва президентът.
Руската Федерална служба за сигурност е докладвала в Кремъл, че след нападението са задържани 11 души. 4-ма са пряко замесени, съобщи "Интерфакс". Броят на загиналите нарасна до 93, написа в Telegram руският Следствен комитет и предупреди, че може да нарасне.В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..