Президентът Румен Радев изказа съболезнования на семействата на загиналите при терористичната атака срещу залата "Крокус сити хол" в Красногорск, край Москва. В профила си в социалната мрежа "X" държавният глава написа: "България винаги е осъждала всички форми на тероризъм и нападения срещу невинни граждани, където и когато и да са се случвали". "Изказвам съболезнования на опечалените семейства и изразявам солидарност с руския народ", допълва президентът.
Руската Федерална служба за сигурност е докладвала в Кремъл, че след нападението са задържани 11 души. 4-ма са пряко замесени, съобщи "Интерфакс". Броят на загиналите нарасна до 93, написа в Telegram руският Следствен комитет и предупреди, че може да нарасне.Пред мавзолея-костница на княз Александър I Батенберг и с участието на представително военно подразделение от Националната гвардейска част в София беше отбелязан Денят на Съединението на Княжество България с Източна Румелия, съобщи БГНЕС...
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..
Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
Всичко, което правим днес, е повлияно от трагедията и страданията в Украйна. Това каза пред журналисти заместник генералният секретар на НАТО Радмила..
В "България днес" на 09 Септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 15:24 – Финалистът от..