Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефани и Габриела Стоеви на полуфинал на европейското по бадминтон

Сестри Стоеви
Снимка: БТА

Сестрите Стефани и Габриела Стоеви се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен. Състезанието е последна квалификация за олимпийските игри в Париж.

Трикратните европейски шампионки победиха представителките на домакините Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:15, 21:14.

В спор за място на финала българките ще играят срещу Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджъ от Турция.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Михаела Вачева помага на деца бежанци чрез фотоизкуство да лекуват раните си

Михаела Вачева - българка, която от 2011 г. живее и работи основно в САЩ, стои зад проекта "Фотоработилница 66", по който деца бежанци в София усвояват фотографски умения и чрез универсалния език на фотографията разказват на света своите истории. Идеята..

публикувано на 19.08.25 в 15:22

Активисти се обявиха за забрана на клетките за телета

Активисти от организацията “Невидими животни” и ангажирани с каузата граждани внасят в Народното събрание петиция, подписана от над 110 хил. души, с искането за забрана на клетките за телета. Те настояват за законодателна забрана на този подход и..

публикувано на 19.08.25 в 13:43

Бялото братство посреща Божествената Нова година

Последователите на духовния учител Беинса Дуно (Петър Дънов), известни като Бялото братство, посрещат на Седемте рилски езера Божествената Нова година на 19 август – Преображение Господне по стар стил. "Това централно събитие в християнството е свързано..

публикувано на 19.08.25 в 07:05