Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Росен Плевнелиев сред лекторите на Bulgaria Wants You в Берлин

Росен Плевнелиев (вдясно)
Снимка: БТА

С видео на чужденци, избрали да живеят в страната ни, започна днешният кариерен форум за българи в чужбина “Кариера и живот – защо в България?“, който се провежда в Берлин. 

Живеем в 21-ви век и има много мостове и начини, с които да бъдеш близо до родината си, да бъдеш полезен където и да си и да живееш. Това, което Bulgaria Wants You дава, е избор”, каза Андрей Арнаудов, един от създателите на платформата. По думите му, след последния кариерен форум в Мюнхен много българи са се завърнали в родината.

Сред лекторите на форума са президентът Росен Плевнелиев (2012-2017), актьорът Самуел Финци, артистичното семейство Яна Титова и Алекс Алексиев. Официален гост на събитието е посланикът на България в Германия Григор Порожанов.

По време на форума сънародниците ни могат да посетят общо двайсет и шест работодателски щанда на компании.

Платформата Bulgaria Wants You цели да привлече български граждани от чужбина, както и да задържи българите у нас на местния трудов пазар, предлагайки възможности за работа и информация за живота в различните райони на страната. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook /Coro folkloristico bulgaro „Rose bianche“- Pescara, Italia

Хор "Бели рози" от Пескара омагьосва с красотата на българската народна песен

Български хор, съставен от самодейни народни певици, но в Италия, се завърна у нас за първото си участие пред родна публика. Повечето от хористките живеят в град Пескара, южна Италия, повече от десетилетие, а любовта към народната музика и автентичния..

публикувано на 02.08.25 в 09:10

Ключови въпроси за училищата ни в чужбина постави ръководството на АБУЧ в МОН

На работна среща между министъра на образованието Кирил Вълчев, експерти от Министерството на образованието и науката и новоизбраните членове на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ) бяха поставени ключови въпроси..

публикувано на 01.08.25 в 17:00

В Цариброд и в Погановския манастир ще рисуват млади художници от 3 държави

С изложба започва 33-ият Международен художествен пленер "Погановски манастир". В галерия "Методи Мета Петров" в Цариброд от 19:00 ч. на 1 август ще бъдат показани работите на младите творци от Сърбия, България, Черна Гора, Русия и Словения..

публикувано на 01.08.25 в 11:21