Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 18 април 2024 г.

В „България днес“ на 18 април, Световен ден на радиолюбителите, разговаряме с Виктор Маринов, отдаден на радиото от 1977 г., след това се спираме на конвенционалните форми на журналистиката и въпроса доколко те намират отклик у младата публика в контекста на социалните мрежи и алтернативните информационни канали. Говорим и за децата аутисти в България, доколко върху тях тегне стигма и каква е ролята на социалната и образователната система. Завършваме с интервю с проф. Илиана Начева, директор на Институт по криобиология и хранителни технологии, за космическото меню, което институтът разработва. Водеща е Мария Стоева.
01:25 - Актуалната информация от България и българските общности зад граница
06:45 – Времето
13:20 – Световен ден на радиолюбителите
59:00 – Песен на деня: Ваня Костова – „Дом от мечти“

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 11 август 2025 г.

В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как се развива Пазарджик и защо чужденците се установят тук 28:15 Златоград е домакин на Международна..

публикувано на 11.08.25 в 19:00

България днес - 8 август 2025 г.

В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и здравословното ни състояние – кратка информационна бележка от водещия 07:15 - Отзвук от проведените..

публикувано на 08.08.25 в 19:00

България днес - 7 август 2025 г.

В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света   Специален гост в днешното издание на "България днес" е американецът Итън Шейбър: 10:14 – Как идва в България и защо се остава?..

публикувано на 07.08.25 в 19:00