– имат навършени 18 години към изборния ден включително;
– не са поставени под запрещение;
– не изтърпяват наказание лишаване от свобода;
– имат адресна регистрация по постоянен и настоящ адрес в Република България или постоянен адрес на територията на Република България и настоящ адрес в друга държава – членка на Европейския съюз към 9 март 2024 г.
По традиция на 21 януари – Бабинден по старому – Изпълнителната агенция за българите в чужбина обяви началото на набиране номинации за Годишната награда "Българка на годината - Света Злата Мъгленска". Номинациите са начин сънарониците ни..
Българските танцови фолклорни състави зад граница се множат и, заедно с българските училища, са едни от важните средища, които обединяват сънародниците ни в чужбина и съхраняват връзката им с корените. Наскоро част от тези танцови формации се..
Мисията на създаденото през юли, тази година, сдружение Pfotenliebe в Клагенфурт, Австрия, е да спасява бездомни животни от България . Една от инициаторките на сдружението е сънародничката ни Даниела Милушева , разказва Блогът на българите в Австрия..
Българските танцови фолклорни състави зад граница се множат и, заедно с българските училища, са едни от важните средища, които обединяват сънародниците..
Мисията на създаденото през юли, тази година, сдружение Pfotenliebe в Клагенфурт, Австрия, е да спасява бездомни животни от България . Една от..
По традиция на 21 януари – Бабинден по старому – Изпълнителната агенция за българите в чужбина обяви началото на набиране номинации за..