Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камелия Нейкова:

Българите в страни извън ЕС ще гласуват само за Народно събрание

Камелия Нейкова
Снимка: БГНЕС

Избирателите в държавите от ЕС ще могат да гласуват за кандидати и за българския, и за европейския парламент, докато тези извън Евросъюза ще избират единствено депутати за нашето Народно събрание и в избирателните секции ще има машини с електронна бюлетина, както и хартиени бюлетини само за НС, каза за БНР председателят на ЦИК Камелия Нейкова.

На 9 юни т.г. българите ще избират едновременно свои представители в националния и в европейския парламент.

В секции в дипломатическите ни представителства и консулства в страни извън Европейския съюз ще може да се гласува за Народно събрание и за Европейски парламент, ако избирателят има към 9 март настоящ адрес в ЕС”, уточни Камелия Нейкова.

Откриваме секции в 60 държави за изборите 2 в 1

На вота 2 в 1 гражданите ще могат да избират между 22 партии и 11 коалиции.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Юлия Гатдерова е сред участниците в концерта

Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес

С фолклорен концерт и тържествена церемония, днес от 17:00 часа във филиала на Русенския университет "Ангел Кънчев" в молдовския град Тараклия, Българското национално радио ще награди победителите в конкурса за есе, организиран от медията ни за..

публикувано на 19.09.25 в 09:29

Новата учебна година започна и за българчетата в Кипър

Почивните дни бяха особено вълнуващи и за възпитаниците на българските неделни училища в Кипър. Пъстри и цветни бяха тържествата при откриването на новата учебна година в три от училищата ни там.  Първият училищен звънец удари на 13 септември в..

публикувано на 15.09.25 в 10:27
Педрие и Мюмюн Местан

Емигрантската история на семейство Местан – от Кърджали, през Истанбул до Брюксел

В квартал Скарбек в Брюксел, на една от най-оживените улици се е приютило шивашкото ателие на семейство Педрие и Мюмюн Местан. Те са от Кърджали, но повече от 35 години живеят в чужбина. През лятото на 1989 година , по време на т. нар. "голяма..

публикувано на 15.09.25 в 09:40