В Българския кулутрен институт в Рим започна втората обучителна среща по проекта “Дигитална трансформация в обучението по български език и литература” към програма “Еразъм+”, КА2, Стратегически партньорства в областта на училищното образование.
Водеща организация по проекта е Бургаският свободен университет, а ръководител – проф. д.п.н. Галя Христозова. Целта е да бъдат изработени електронни ресурси със съдействието на българското училище “Асен и Илия Пейкови” – Рим и Флоренция. Партньори в начинанието са училище “Азбуки веди” в Кьолн, Българското училище за роден език в Будапеща и Българското училище “Кирил и Методий” в Никозия.
Работата по проекта продължава и днес, когато почитаме светите братя Кирил и Методий. “Неслучайно започваме деня от базиликата “Сан Клементе”, където през 869 г. е бил погребан нашият Константин Кирил Философ”, изтъкнаха участниците.
.
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция, отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..
Всяко българско училище в чужбина има своята история, а тази на училище "Родна стряха" в Кипър започва през 2015 година. В основите му е вградена..