Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Димитър Главчев:

Скандал със Сребреница няма, няма да участвам в предизборни спектакли

Димитър Главчев
Снимка: БТА

Служебният премиер Димитър Главчев отрече обвиненията, че е оказал натиск върху постоянния представител на България в Организацията на обединените нации Лъчезара Стоева да гласува с “въздържал се” резолюцията, осъждаща геноцида в Сребреница.

Скандал със Сребреница няма, някой се опитва да направи такъв”, коментира министър-председателят. Той добави, че страната ни поддържа резолюцията на ООН и че няма да коментира “криминалното изтичане на документи в незавършена фаза по процеса на взимане на решение”.

Димитър Главчев беше категоричен, че няма да участва в “предизборни спектакли”, които, по думите му, ще се организират през последната седмица преди изборите. Така той отхвърли възможността да бъде изслушан в Народното събрание, за което призоваха “Продължаваме промяната – Демократична България” и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Изявлението си премиерът направи пред журалисти в столичния квартал “Горна баня”, където даде ход на дейностите по разчистване на терена за построяването на Национална детска болница. Очаква се процесът да отнеме седем месеца, а изграждането на болничното заведение - няколко години.


 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На преден план Георг Георгиев и Дейвид Лами

Външният министър: Членството в Шенген засилва капацитета ни за управление на миграцията

Министърът на външните работи на България Георг Георгиев се включи в работна закуска, посветена на справянето с незаконната миграция и последствията от нея. Участието му беше в рамките на Конференцията по сигурността в Мюнхен след специална покана от..

публикувано на 15.02.25 в 11:26

По съседски: Събития с балкански адрес

НАТО тренира на Балканите без участието на Пентагона, заради новия курс на САЩ НАТО тества способностите си за бързо разгръщане в Източна Европа без пряка помощ от САЩ, тъй като Вашингтон променя подхода си към европейската отбрана и..

публикувано на 14.02.25 в 10:20

Външно министерство осъди изказвания на премиера на РСМакедония

Последните изказвания на премиера на Северна Македония Християн Мицкоски изопачават действителността и подкопават усилията за изграждане на добросъседски отношения и европейска интеграция на страната. В своя позиция българското Министерството на..

публикувано на 13.02.25 в 09:05