Трима полицаи са пострадали на снощния плейофен двубой за класиране в Лигата на конференциите между ЦСКА-София и ЦСКА 1948 на стадион “Васил Левски” в София, съобщи служебният вътрешен министър Калин Стоянов. Двама от тях са получили медицинска помощ и са се върнали на мястото на инцидента, а третият е с три шева в областта на коляното.
Мачът беше прекъснат в 88-ата минута заради нахлуването на стотина фенове на ЦСКА-София на терена. След намесата на полицията срещата беше доиграна същата вечер.
Задържани са петима души и е образувано досъдебно производство. “В момента колегите работят както по линия на футболното хулиганство, така и оперативни работници, които ще изяснят цялата ситуация и ще подведем лицата под отговорност”, заяви министърът.
Калин Стоянов каза още, че МВР е имало ангажимент към гостуващата публика, а домакините е трябвало да осигурят охраната на събитието. Когато обаче полицаите виждат, че стюардите и охранителната фирма не могат да се справят, се намесват и благодарение на реакцията им ситуацията е овладяна бързо и няма тежко пострадали.
Вицеевропейската шампионка в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика Стилияна Николова приключи участието си в Талин с три златни медала от финалите на отделните уреди, съобщи БТА. Стилияна Николова стана вицеевропейска..
Стилияна Николова завоюва сребърен медал в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин, съобщи БТА. Тя не успя да защити абсолютната си титла от Будапеща 2024 и отстъпи едно място след Таисия..
Българският национален отбор по футбол завърши 2:2 с Кипър на стадион "Христо Ботев" в Пловдив в предпоследния си контролен мач преди началото на Световните квалификации. България на два пъти повеждаше чрез Александър Колев, но в последните 5 минути не..
В Тампере, Финландия, 17 годишният Християн Касабов спечели сребърен медал на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за атлети..