За трайно уреждане на конфликта ще е нужен диалог между всички страни, се подчертава в заключителното комюнике подписано от 80 страни в Швейцария на международната конференция за мир в Украйна. В документа, подкрепен от мнозинството участници се настоява за достъп до пристанищата в Черно и Азовско море, коийто е от критично значение за глобалните доставки на храни. Страните подкрепили декларацията, настояват Украйна да има "пълен контрол" над Запорожката атомна електроцентрала и се ангажират с "териториалната цялост на всички държави, включително и Украйна".
След конференцията служебният премиер Димитър Главчев заминава за Брюксел. На 17 юни той ще участва в неформалната среща на лидерите от ЕС. Там ще се обсъждат институционални въпроси след изборите за Европарламент от 9 юни.Среща Ердоган – Пашинян: Нов опит за пробив в турско-арменските отношения Турският президент Реджеп Ердоган се срещна в Истанбул с арменския премиер Никол Пашинян. Срещата се осъществи на фона на липсата на дипломатически отношения между..
Комисията по външни работи в Европейския парламент прие с 40 гласа "за", 19 "против" и 10 "въздържал се" проектодоклада за напредъка на Република Северна Македония по пътя й към ЕС. Външната комисия на ЕП одобри проектодоклада за напредъка на..
Министрите на икономиката и финансите на страните членки от ЕС единодушно подкрепиха изготвената вчера от Еврогрупата препоръка България да се присъедини към еврозоната от 1 януари 2026 г., съобщи министърът на финансите на Полша Анджей Домански,..