Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сравнително малко нарушения по Черноморието установи Министерството на туризма

Снимка: Венета Николова

От началото на летния туристически сезон по Черноморието са извършени над 170 проверки и са установени шест нарушения, като за четири от тях са съставени административни актове, съобщи в Бургас Иван Виделов, директор на Дирекция “Контролна и инспекционна дейност“ в Министерството на туризма.

Реагирали сме на всички сигнали и сме извършили проверки. Уверявам ви, че плажовете са в перфектно състояние, за което свидетелства сравнително малкия брой на установените нередности”, добави Иван Виделов.

Неохраняеми плажове, превърнати в частна собственост, непочистени пясъчни ивици и липсваща категоризация на заведения са някои от установените нарушения. Друга нелоялна практика принуждава хората на плажа да плащат за комплект – чадър плюс шезлонг или маса плюс шалте.

Проверките по Черноморието ще продължат през целия сезон, увери представителят на Министерството на туризма.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жечо Станков и Томи Джойс

Енергийният министър: САЩ е мощен съюзник на България по ключови за региона проекти

Поредица от срещи с представители на Държавния департамент и Департамента по енергетика на САЩ проведе българската делегация, водена от министъра на енергетиката Жечо Станков.  Във фокуса на разговорите бяха задълбочаването на стратегическото..

публикувано на 18.07.25 в 17:50
Георги Георгиев и Велислава Делчева

Велислава Делчева е новият омбудсман

Народното събрание избра за омбудсман Велислава Делчева, предложена от ГЕРБ-СДС. Тя беше избрана сред шестима кандидати със 123 гласа "за", 92 - "против", петима депутати се въздържаха. Делчева положи клетва в парламента. Мандатът ѝ е пет..

публикувано на 18.07.25 в 16:28

Times of India: България е топ бюджетна дестинация в Европа

България постоянно е сред най-бюджетните дестинации в Европа. Това отбелязва Times of India в публикация за седемте най-евтини европейски държави, които всеки пътешественик с ограничен бюджет трябва да посети, и цитирана от Forbes Bulgaria. В този..

публикувано на 18.07.25 в 14:03