Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България може да изгуби средствата по ПВУ, предупреди еврокомисар Илиана Иванова

Илиана Иванова
Снимка: БТА

Има реална опасност страната ни да изгуби средствата по Плана за възстановяване и устойчивост, заяви пред бТВ еврокомисарят по иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта Илиана Иванова. По думите й, политическата обстановка у нас не влияе добре на позициите ни в Европа, за което свидетелстват забавянията по плана и процесът по присъединяване към Еврозоната.

Еврокомисар Илияна Иванова: Честата смяна на правителства не дава добър сигнал към Европа

До момента е осъществено само едно плащане по ПВУ в края на 2022 г. “Трябваше да сме сега около четвъртото плащане, а ние не сме получили още второто”, подчерта българският еврокомисар.

Според Илиана Иванова забавянето може да бъде наваксано частично, но има фиксиран краен срок – август 2026 г. Тя поясни, че ако не направим действията, които се очакват от нас, ще изгубим финансирането.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кралят на Йордания Абдула II идва в София за среща по "Процеса Акаба"

България и Йордания ще съпредседателстват среща на високо равнище в София в рамките на "Процеса Акаба". По покана на президента Румен Радев и Негово Величество краля на Йордания Абдула II в началото на април държавни ръководители, представители на..

публикувано на 31.03.25 в 16:30

Външният министър Георг Георгиев беше домакин на ифтар в чест на арабските посланици у нас

На тържествената вечеря ифтар , която даде в чест посланиците на арабските държави, акредитирани в София , министърът на външните работи Георг Георгиев изтъкна важността на диалога, сътрудничеството и споделената отговорност за изграждането на..

публикувано на 28.03.25 в 21:00

Президентът призова правителството за ясна позиция по смъртта на Марин Маринов в Газа

Президентът Румен Радев призова правителството за ясна и проактивна позиция по случая със загиналия в ивицата Газа български служител на ООН Марин Маринов. "Нашето общество очаква от него да покаже, че проявява загриженост за всеки български..

публикувано на 27.03.25 в 15:19