Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът следи ситуацията с пожарите в цялата страна

Димитър Главчев
Снимка: БТА

Служебният премиер Димитър Главчев и директорът на пожарната главен комисар Александър Джартов са в постоянна комуникация за ситуацията в страната, информират от пресцентъра на Министерския съвет. От съобщението става ясно, че в борбата с пожарите се работи при сериозна мобилизация и усилията са съсредоточени основно в областите Хасково, Стара Загора, Кюстендил и Пловдив.

Четири области все още са обхванати от пожари

Най-тежко остава положението край село Мустрак, Свиленградско, където силен вятър възпрепятства локализирането на пожара. Пожарникарите все още се борят с огъня, възникнал в борова гора в землището на хасковското село Студена. И днес в гасенето на пожарите в различни райони на страната участват и военнослужещи. 

През изминалото денонощие звената за пожарна безопасност и защита на населението са реагирали на 250 сигнала за произшествия. Ликвидирани са общо 204 пожара.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26
На снимката (от ляво надясно): министърът на енергетиката Жечо Станков, еврокомисарят по енергетика Дан Йоргенсен и изпълнителният директор на „Булгартрансгаз“ Владимир Малинов.

Вертикалният газов коридор ще бъде завършен до края на 2026 г.

С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката Жечо Станков, който заедно с еврокомисаря по енергетиката Дан Йоргенсен инспектира изпълнението на лот..

публикувано на 28.10.25 в 15:10

Заради въвеждането на еврото хората масово влагат пари в банките

Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..

публикувано на 28.10.25 в 08:41