Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Летище "София" не е засегнато от глобалния IT срив, но има отменени и забавени полети

Снимка: БТА

Летище "София" не е засегнато от глобалния IT срив, който възпрепятства компании от цял свят, съобщиха за БТА от пресцентъра на столичния аеропорт. 

От там уточниха, че дори да има отменени или закъснели полети, те ще бъдат заради други засегнати летища или авиокомпании.  Компания "Райънеър" предупреди за смущения в трафика в петък заради глобалния ИТ срив, на 19 юли полетът Берлин – София бе отменен. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илие Боложан

По съседски: Събития с балкански адрес

Румъния продължава политиката за плавно свиване на бюджетния дефицит Румъния трябва да завърши годината с бюджетен дефицит от 8,4% при 9,3 на сто в края на 2024 г. Това е договорено с ЕС, съобщи премиерът Илие Боложан. При посещението си в..

публикувано на 26.09.25 в 10:15
Пристанище Оряхово

Силният вятър спря движението на ферибота Оряхово - Бекет

На граничния пункт Оряхово към Румъния, поради лоши метеорологични условия, бе спряна работата на фериботната платформа, обслужваща връзката Оряхово-Бекет между двата бряга на река Дунав . Движението на останалите гранични пунктове с Румъния протича..

публикувано на 26.09.25 в 09:59

Музей представя 3D модел на птицата додо в Нощта на учените

Националният природонаучен музей при БАН кани посетителите за Нощта на учените. На 26 септември от 17,30 ч. във фоайето на бул. "Цар Освободител" 1 проф. Златозар Боев ще представи най-новия експонат в отдел "Гръбначни животни" на музея – 3D модел..

публикувано на 26.09.25 в 07:00