Сдружение "BG Бъди активен" отправя покана до НПО организации, спортни клубове и образователни институции с цел да насърчи организирането на почистващи събития и образователни беседи във връзка с кампанията "НЕ на незаконните сметища", с фокус върху водните пространства.
"Кампанията стартирахме преди няколко години в стремежа си да предотвратим образуването на такива сметища. Много често всеки един от нас става свидетел на различни малки сметища около поля, реки, гори. В любими наши места, които често посещаваме, откриваме гуми, дивани, матраци и други отпадъци, на които не им е мястото там. С поканата призоваваме НПО, спортни клубове и образователни институции да организират свои събития като част от кампанията, а ние ще ги подкрепим и ще им помогнем с парична сума и с част от организацията на самите събития", разказва Румяна Киризиева от сдружението.
Кандидатстващите организации ще бъдат оценени според амбициите на техните предложения, а избраните петима кандидати ще получат безвъзмездна парична помощ на стойност 1000 лева.
Снимки: Facebook /BG Бъди активен
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..