Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова:

Новият служебен кабинет не е на президента

Илияна Йотова
Снимка: БТА

Вицепрезидентът Илияна Йотова прогнозира, че и към новото служебно правителство ще бъдат отправени обвинения в политическа употреба.

Горица Грънчарова-Кожарева е новият служебен премиер

Този служебен кабинет не е на президента. Време е да се свалят всички маски и да се каже ясно, че поправките в Конституцията, касаещи служебния кабинет, бяха направени срещу един човек – Румен Радев”, коментира Илияна Йотова пред БНТ, визирайки ограничените правомощия на държавния глава при съставянето на служебно правителство. “Тези поправки отвориха кутията на Пандора”, добави тя.

Според вицепрезидента има три сценария след предстоящите предсрочни парламентарни избори наесен. Първият е правителство на малцинството с определена програма със съгласието на мнозинство в Народното събрание без да се влиза в реална коалиция за определен период от време, вторият – разписаните коалиции, а третият – кабинет с експертен и технически характер.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С 54 гласа "за" и третият вот на недоверие не успя

И третият вот на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите депутати от ГЕРБ-СДС, "БСП – Обединена левица", ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 народни представите..

публикувано на 04.07.25 в 14:09

Външното министерство срещна дипломатите в София с репресирания Люпчо Георгиевски от Битоля

Външният министър Георг Георгиев се срещна с посланици и дипломати от държавите членки в ЕС, САЩ, Канада, Обединеното кралство и Швейцария в България. Дипломатите бяха подробно запознати със засилващите се тенденции на институционална..

публикувано на 04.07.25 в 13:43

По съседски: Събития с балкански адрес

Хърватия предупреди своите граждани да избягват пътувания в Сърбия Външното министерство на Хърватия препоръча на хърватите да отложат всички несъществени пътувания до Сърбия, предаде националната телевизия HRT. "Като се има предвид, че..

публикувано на 04.07.25 в 11:10