Лекари се борят за живота на седем души, сред които четири деца, пострадали в тежка катастрофа на пътя Ямбол – Сливен снощи около 1,30 ч. Тогава челно се сблъскаха автомобил и микробус с осем пътници и на място загина 49 годишният шофьор на леката кола.
В сливенската болница се извършват серия от операции на две 12-годишни деца. Друго дете е прието в отделението по реанимация. Тежко е и състоянието на 23 годишния шофьор на буса, съобщи зам.-директорът на болницата д-р Хрисант Хрисантов.
В ямболската болница в тежко състояние и с опасност за живота остават 16-годишно момиче и 28 годишна жена, а друга е транспортирана в Пловдив, каза зам.-директорът на лечебното заведение д-р Валентин Вълчев.
Не е ясно как се е стигнало до тежкия инцидент. Според една от версиите водачът на лекия автомобил е заспал зад волана.В сряда , 6 август, минималните температури ще са от 16 до 21°, в София – 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Дъждовна облачност ще се развива и над Южна България...
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол камерите ще подават данни към МВР за средна скорост, предаде бТВ. Превишилите скоростта ще получават..
Петима младежи от София, Пловдив, Карлово и Хасково представиха в Анкара България по проекта "Младите за културното наследство". Форумът е подкрепен от програма "Еразъм" на ЕС. Ивана Вълчева, Симеон Ангелов, Яна Вутова, Бурчин Садък..
На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..