Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седем души в тежко състояние след сблъсък на автомобил и микробус

Снимка: БТА

Лекари се борят за живота на седем души, сред които четири деца, пострадали в тежка катастрофа на пътя Ямбол – Сливен снощи около 1,30 ч. Тогава челно се сблъскаха автомобил и микробус с осем пътници и на място загина 49 годишният шофьор на леката кола.

В сливенската болница се извършват серия от операции на две 12-годишни деца. Друго дете е прието в отделението по реанимация. Тежко е и състоянието на 23 годишния шофьор на буса, съобщи зам.-директорът на болницата д-р Хрисант Хрисантов.

В ямболската болница в тежко състояние и с опасност за живота остават 16-годишно момиче и 28 годишна жена, а друга е транспортирана в Пловдив, каза зам.-директорът на лечебното заведение д-р Валентин Вълчев.

Не е ясно как се е стигнало до тежкия инцидент. Според една от версиите водачът на лекия автомобил е заспал зад волана.  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проектът на Столичната община за поскъпване на зоните за почасово паркиране предизвика остри реакции

Кметът Васил Терзиев, заедно с председателя на СОС Цветомир Петров, а също и общински съветници от ПП-ДБ предлагат драстично поскъпване на паркирането в центъра на София с мотива, че предложенията са резултат от анкета сред 22 230 души..

публикувано на 25.09.25 в 12:01

Часът на Радио България - брой 65

Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от награждаването на лауреатите в Конкурса за есе на БНР сред младежи от Украйна и Молдова За..

публикувано на 25.09.25 в 12:00

Все още няма решение за ваксиниране на овцете срещу шарка

От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..

публикувано на 25.09.25 в 11:18