7
Рекорден брой – 600 "бойци" са дислоцирани на авиобаза Узунджово, а поводът не е военен конфликт, а отбелязването на Деня на град Хасково. Най-голямата атракция по повод 8 септември е организираната военно-симулативна еърсофт игра. Тази година в "голямата игра" се включват гости от Гърция, Румъния, Сърбия, Хърватия, Република Северна Македония, а организатори са Община Хасково и Сдружение "Еърсофт София".


"Това е ситуация, която исторически се е повтаряла на много места по света", обясняват организаторите на играта, като не търсят аналогия с нито един от конфликтите по земята. Тридневният симулиран "военен" конфликт ще приключи в неделя, като се очаква това да привлече нови посетители в Хасково, както и да повиши градуса на празничното настроение.
Снимки: haskovo.bg
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над Северна България, след пладне отново ще се увеличи и привечер и през нощта на места там ще има..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски – обзор на по-важното от Балканите през седмицата 19:54 – Православен църковен календар -..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до туристическа агенция или билет за нискотарифна авиокомпания. Началото му идва преди няколко..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски –..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до..