Председателят на Народното събрание Рая Назарян ще свика извънредно заседание, ако една пета от депутатите предложат конкретни теми и точки.
В Кюстендил, където е гост на Празника на плодородието, Рая Назарян уточни, че правилникът й позволява да насрочи заседанието по свое желание. “Не мога да гарантирам обаче, че сградата на Народното събрание няма да бъде разрушена”, заяви тя, намеквайки за вандалските прояви, с които депутатите сложиха край на 50-ия парламент.
На 26 септември представители на “Възраждане” и на “Има такъв народ” блокираха парламентарната трибуна и опитаха да изтръгнат кабелите на озвучителната система с искането от дневния ред да отпадне обсъждането на актуализираната Пътна карта за климатична неутралност и промените в Плана за възстановяване и устойчивост в компонента “Нисковъглеродна икономика”.
“Тези, които саботираха по най-грозния начин работата на последното заседание, трябва да понесат своята отговорност и да отговорят на миньорите от “Мини Марица-изток” как ще гарантират техните заплати в следващите месеци, както и какво ще бъде бъдещето им”, каза още Рая Назарян.По повод заявеното от държавния глава Румен Радев намерение да сезира Конституционния съд вицепрезидентът Илияна Йотова заяви пред журналисти, че по никакъв начин няма да предпоставя решението на една от най-авторитетните български институции. "..
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с президента Володимир Зеленски, съобщи правителствената пресслужба. Двамата са разговаряли в..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие. Министърът на външните работи на Турция Хакан Фидан се срещна късно снощи с руската делегация, оглавявана..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие...
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с..
По повод заявеното от държавния глава Румен Радев намерение да сезира Конституционния съд вицепрезидентът Илияна Йотова заяви пред журналисти, че по..