Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три златни и един сребърен медал за българските ученици от Балканска олимпиада по информатика

Снимка: МОН

България спечели три златни и един сребърен медал на Балканска олимпиада по информатика, която се проведе в Охрид.
Златни медалисти са Даниел Койнов от Профилираната природо-математическа гимназия "Нанчо Попович" в Шумен, Борис Михов от СМГ "Паисий Хилендарски" и Андрей Стефанов от Първа частна математическа гимназия - София. Сребърен медал завоюва Веселин Маркович от Математическата гимназия "Д-р Петър Берон" във Варна.
В състезанието участваха официално 47 ученици от 13 балкански държави.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вкусовете на есента шестват в кулинарен фестивал в София

Хладните есени вечери ни дават повод да се потопим в уютната атмосфера на софийските ресторанти и да опитаме нови вкусове, вдъхновени от световни кулинарни тенденции. Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента..

публикувано на 25.10.25 в 10:10

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа за годишен планов ремонт

От днес започва годишният планов ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който се очаква да продължи до началото на декември, съобщиха от атомната електроцентрала. По време на престоя ще бъде направена цялостна профилактика и техническо..

публикувано на 25.10.25 в 08:08

Спим един час повече на 26 октомври

В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..

публикувано на 25.10.25 в 08:05