Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Есенното слънце в събота ще грее без да топли

Есенно море, ноември
Снимка: Радио Варна, Мариела Димитрова

В събота, 19 октомври, рано сутринта в равнините ще има условия за слана, а по поречията – за краткотрайна мъгла. През деня ще е предимно слънчево с умерен вятър от изток. Минималните температури ще са от минус 2° до 6°, в София – минус 2°. Максималните ще са от 11° до 16°, в София – около 14°.

В планините
 ще бъде слънчево със силен североизточен вятър по билата. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 10°, на 2000 м – около 3°.

По Черноморието
ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места видимостта ще бъде намалена. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 14° и 17°, на морската вода ще са 20°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В неделя
времето остава без промяна и ще е предимно слънчево.

На Балканите
 ще преобладава слънчево време, но ще бъде сравнително студено. Значителна облачност и валежи ще има по адриатическото крайбрежие. В Атина ще бъде 20°, в Белград и в Истанбул ще е 17, в Букурещ – 14°.

В Западна Европа и Скандинавския п-ов ще е облачно, със слаби локални валежи от дъжд. Над източните райони от Франция и Испания облачността ще се разкъсва до слънчево време. В централноевропейските и балтийските страни ще е слънчево, сутринта в равнините мъгливо. Слънчево ще бъде още в Беларус и западната част от Украйна. Значителна облачност и валежисе очакват в Централното Средиземноморие.

В Рим ще бъде максимум 22°, в Париж и в Лондон – 16°, в Мадрид и в Берлин – 19°, в Москва – 8°
В Монреал се очакват максимални 16 градуса, в Чикаго - 21°, в Ню Йорк - 17°, в Лос Анжелис ще е 23°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Деца със специални потребности ще демонстрират спортни умения в Русе

Спортен празник за деца и младежи със специални потребности ще се проведе днес на площада пред сградата на Община Русе, съобщиха от местното сдружение "Родители на деца и възрастни с аутизъм". Събитието е посветено на първата година от началото на..

публикувано на 02.03.25 в 06:00

Застудяване с валежи от дъжд и сняг

В неделя ще бъде облачно. С преминаването на студен атмосферен фронт от запад ще завали дъжд, който до обед ще обхване и Източна България. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. Минималните температури ще бъдат..

публикувано на 01.03.25 в 18:30

Български дипломати раздадоха мартеници на хората в Одрин

Мартеници превзеха централните улици на Одрин, предаде кореспондентът на БГНЕС. Един от най-разпознаваемите български символи беше раздаван от дипломати в Генералното ни консулство на жителите и гостите на най-големия турски град в Тракия. Южните..

публикувано на 01.03.25 в 16:52