Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Есенното слънце в събота ще грее без да топли

Есенно море, ноември
Снимка: Радио Варна, Мариела Димитрова

В събота, 19 октомври, рано сутринта в равнините ще има условия за слана, а по поречията – за краткотрайна мъгла. През деня ще е предимно слънчево с умерен вятър от изток. Минималните температури ще са от минус 2° до 6°, в София – минус 2°. Максималните ще са от 11° до 16°, в София – около 14°.

В планините
 ще бъде слънчево със силен североизточен вятър по билата. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 10°, на 2000 м – около 3°.

По Черноморието
ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места видимостта ще бъде намалена. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 14° и 17°, на морската вода ще са 20°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В неделя
времето остава без промяна и ще е предимно слънчево.

На Балканите
 ще преобладава слънчево време, но ще бъде сравнително студено. Значителна облачност и валежи ще има по адриатическото крайбрежие. В Атина ще бъде 20°, в Белград и в Истанбул ще е 17, в Букурещ – 14°.

В Западна Европа и Скандинавския п-ов ще е облачно, със слаби локални валежи от дъжд. Над източните райони от Франция и Испания облачността ще се разкъсва до слънчево време. В централноевропейските и балтийските страни ще е слънчево, сутринта в равнините мъгливо. Слънчево ще бъде още в Беларус и западната част от Украйна. Значителна облачност и валежисе очакват в Централното Средиземноморие.

В Рим ще бъде максимум 22°, в Париж и в Лондон – 16°, в Мадрид и в Берлин – 19°, в Москва – 8°
В Монреал се очакват максимални 16 градуса, в Чикаго - 21°, в Ню Йорк - 17°, в Лос Анжелис ще е 23°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Представят българо-украинския филм "Краят на реката" на Васил Барков от Бесарабия

Премиера на българо-украинския филм "Краят на реката" на бесарабския българин, режисьора Васил Барков ще се състои днес от 18:30 часа в Дома на киното  (ул. "Екзарх Йосиф" 37, София). Филмът представлява "емоционална и визуално въздействаща творба,..

публикувано на 24.04.25 в 07:10

В четвъртък – топло, с кратки следобедни валежи над Западна България

В четвъртък , 24 април, минималните температури ще бъдат от 7 до 12°, в София – около 9°. В първата половина от деня ще е слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в западната половина от страната ще..

публикувано на 23.04.25 в 18:15

Заупокойна литургия за папа Франциск ще бъде отслужена в София на 28 април

Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води диалог с хората от нашето време с простодушие и искреност, като винаги търсеше онова, което ни..

публикувано на 23.04.25 в 16:50