Българската история и тънките нейни нишки, които бележат настоящето и бъдещето ни са обединяващият акцент в днешната програма на Радио България. Ще „тръгнем“ от шуменска област и историята на най-стария конезавод в България, след това ще поговорим за облеклото на българите в първите десетилетия след Освобождението на страната ни и ще се разходим с думи из каменното село Лещен. На финала с музиката на китариста Ангел Демирев ще си пожелаем повече мир в делника.
Тези и още интересни теми и прекрасна българска музика ви очакват в днешната програма на Радио България с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!
1.31 - Актуална информация от България и света
7.11 - Прогноза за времето у нас и по света
12.44 - Айше Лятиф от БНР-Шумен ни разказва за най-стария конезавод в България "Кабиюк" в село Коньовец, който и днес съхранява породи, застрашени от изчезване
22.15 - Специален гост в студиото на Радио България е гл. ас. д-р Ива Станоева от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН, с която ще говорим за книгата ѝ "Документи, времена, облекло. Народни костюми в Княжество България", за делата и документите в нашата историческа памет
50.12 - Есенна разходка с думи по калдъръмените сокаци на с. Лещен
60.09 - „Песен на деня“ – ще чуете оригиналната композиция на Ангел Демирев "Day and Peace"
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас?- за всичко това ще говорим в „България днес“ на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на българските училища "Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже в кои..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст..