Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слави Трифонов предложи бартер на ПП-ДБ, за да подпише декларацията срещу Делян Пеевски

Слави Трифонов
Снимка: БТА

Лидерът на “Има такъв народ” Слави Трифонов обяви, че ще подпише декларацията на “Продължаваме промяната – Демократична България”, с която коалицията призовава за разграничаване от лидера на “ДПС – Ново начало” Делян Пеевски и парламентарната му група, ако ПП-ДБ подпише декларацията на ИТН за изчистване на “мъртвите души” от избирателните списъци. Според Трифонов това е необходимо, за да стане избирателният процес легитимен и приемлив за българските граждани.

ПП-ДБ изпрати на парламентарните сили декларация за санитарен коридор окоро Делян Пеевски

През седмицата идеята на ПП-ДБ за поставяне на санитарен кордон около Делян Пеевски коментира и лидерът на “Възраждане” Костадин Костадинов, който заяви, че в замяна на декларацията ще изпрати две свои проекторешения – за свикване на референдум за запазване на българския лев, както и за запазване на топлоелектрическите централи, минната и въглищната индустрия.

“Отношението по повдигнатите в декларацията на “Продължаваме промяната-Демократична България” теми и други важни за страната въпроси се обсъждат отговорно на разговори, консултации и преговори, а не с декларации, условия и заклинания”, коментираха във фейсбук от спечелилата изборите партия ГЕРБ.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Георги Георгиев

Министърът на правосъдието обяви война на имотната мафия

"От името на държавата обявяваме война на имотната мафия". Това обяви на пресконференция правосъдният министър Георги Георгиев. Той обясни, че нейната дейност е взела безпрецедентни мащаби и се откроява с изключителна наглост, и предупреди..

публикувано на 26.03.25 в 16:49
Президентът Румен Радев и посланикът на Япония в България Н.Пр. Хисаши Мичигами.

България и Япония развиват стратегическо икономическо партньорство

България може да бъде стратегически партньор на Япония за региона на Източна и Централна Европа, каза президентът Румен Радев. Той приветства участниците в специална бизнес закуска, организирана от Японско-българската бизнес асоциация в София. "..

публикувано на 24.03.25 в 14:12

По съседски: Събития с балкански адрес

Концерт в Северна Македония се превърна в кървава трагедия Северна Македония потъна в скръб. Концерт на популярната хип-хоп група ДНК, призван да стане празник в живота на малкия град Кочани, се превърна в истинска трагедия. Пожар, лумнал..

публикувано на 21.03.25 в 10:30