В първата за месец декември 2024 година „България днес“ ще говорим за преподаването и усвояването на българския език у нас и зад граница. В духа на международната Гала вечер днес в София, посветена на 100 години български футбол, ние ще се върнем в един от най-славните периоди от вековната му история – лятото на Световните футболни финали в САЩ през 1994 година. Времената, в които „Господ беше българин“ по думите на незабравимия коментатор Николай Колев-Мичмана.
Тези и още интересни теми ви очакват в днешната програма на Радио България с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!
9.03 - Прогноза за времето у нас и по света
15.05 - Студенти от Великотърновския университет насърчават четенето сред българчетата в страната и по света – вече десет години съществува студентският кръжок "Четящият студент - четящото дете" към висшето учебно заведение
21.49 – Тема с продължение: Българистични четения събраха хуманитаристи на онлайн конференция по инициатива на университета в Мелитопол
41.45 - Българският футбол вече има вековна история, която ще бъде почетена днес на гала вечер “100 години български футбол” в присъствието на високопоставени гости. А в „България днес“ ви връщаме към еуфорията на един народ от преди 30 години, когато „Господ беше българин“
55.38 - „Песен на деня“ - Орлин Горанов подава ръка на младата Паола в съвместната им песен "Заедно"
Седмицата започна с болка, защото болката на съседа ни е и наша. И с осезаема вълната на съпричастност в българското общество към семействата от македонския град Кочани, чиито деца бяха изпепелени в дискотека без лиценз и при престъпна..
В „България днес“ ви срещаме с Байсе Касъмларлъ – учителката от Брюксел, която децата обожават. Разказваме и за мисията, която промени живота на младата лекарка Д-р Емилия Щърбанова. Кога са били първите богослужения на български език в Берлин, ни казва..
В "България днес" на 13 март разговаряме за съдбата на "Слава", единствената запазена българска подводница, понастоящем музей, закотвен на един от ръкавите на Варненското езеро. Припомняме си делото на епископ Франческо Галони, създател..