В "България днес" на 19 декември разговаряме с Елизабет Блайкер, швейцарска, наскоро отличена от Българската хотелиерска и ресторантьорска организация за популяризиране на страната ни като туристическа дестинация. Френската писателка Аниес Дезарт, която наскоро представи в България българския превод на последния си роман "Вечният годеник", ни разказва как манипулира времето. Слушаме пианиста Станислав Станчев, същинска звезда в Ютюб, а накрая се качваме на Родопската теснолинейка. Водеща е Мария Стоева. Приятно слушане!
01:30 – Актуалната информация от България и българските общности зад граница
05:00 – Времето
20:20 – Интервю с френската писателка Аниес Дезарт
31:20 – Станислав Станчев – най-популярният български пианист в Ютюб
48:40 – Разходка с Родопската теснолинейка
53:40 – Песен на деня: "Вятърът снежинки гони" в изпълнение на вокална група "Радиодеца"
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на "България днес" е американецът Итън Шейбър: 10:14 – Как идва в България и защо се остава?..
В "България днес" на 6 август слушайте: 01:28 - Актуално от България и сънародниците по света 10:37 - Националният музей "Земята и хората" в София показа "Камъка от Хирошима" 20:46 - Православен църковен календар – празнуваме..
В "България днес" на 05 Август слушайте: 01:21 – Актуално от България и сънародниците по света 08:48 – Икономика на очакваното – как страхът от ръст на цените фактически води до ръст на цените 20:45 – От края на 2025 година..
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..