Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Столичната община ще помага на изявени деца в изкуствата, образованието и спорта

Снимка: Ани Петрова

Фонд за подкрепа на изявени деца в областта на културата, изкуствата, науката, образованието и спорта на Столичната община ще финансира участието им в международни конкурси и ще отпуска стипендии за обучение у нас и в чужбина. Той ще започне работа в края на пролетта на Новата година.

"Освен създаването на фонда, ще работим за подобряване на цялостната инфраструктура и материална база, за да могат децата да открият своя талант, а пък заедно чрез общината той да бъде подкрепен и доразвит", заяви столичният кмет Васил Терзиев.

Към фонда ще бъдат създадени експертни съвети във всички области и в тях доказани специалисти ще помагат на Управителния съвет при избора на проекти.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 юли 2025 г.

В "България днес" на 25 юли слушайте: 04:25 Актуално от България и сънародниците по света 16:23 "По съседски" – събития от Балканите 24:40 Изложба в София – спомен за гребеца Васил Радев и неговите "3 секунди вечна преднина"..

публикувано на 25.07.25 в 19:00

Червен код за горещини е подаден в 12 области на страната, за останалите е оранжев

В събота  ще е слънчево и още по-горещо. В следобедните часове над планинските райони в Западна България, а вечерта и в северозападните ще се заоблачи и на изолирани места ще прегърми и превали. Ще духа до умерен югоизточен вятър.  Максималните..

публикувано на 25.07.25 в 18:00

България събира на олимпиада световния студентски математически елит

България ще бъде център на световния студентски математически елит, който ще се събере от 28 юли до 3 август 2025 г., в Благоевград, за 32-ото издание на най-престижната международна математическа олимпиада за студенти – International Mathematics..

публикувано на 25.07.25 в 15:47