На 17 март Националният филхармоничен оркестър и неговият главен диригент отново гостуват в легендарната Златна зала на Виенското музикално сдружение - Wiener Musikverein. Под палката на Найден Тодоров ще звучи Концерт за тромбон и оркестър от Нино Рота със солист Серхио Мантеига. Мантеига е обещаващ млад тромбонист, в момента е член на Баския национален оркестър.
Солистка в Концерта за цигулка и оркестър № 2 в сол минор от Сергей Прокофиев ще бъде виртуозната американка Фабиола Ким – успешен концертиращ артист, камерен музикант и педагог. Ким е работила с някои от най-реномираните световни състави. Нейният албум "1939", записан с Мюнхенския симфоничен оркестър, получава висока оценка от BBC Music Magazine, Gramophone и The Strad Magazine. Програмата ще завърши с популярната Симфония № 4 в Ла мажор от Феликс Менделсон - "Италианска", възторжено аплодирана от публиката в изпълнение на Софийската филхармония и Найден Тодоров в последните години.
Пясък, вода, лъчи, по поляните – роса… Всичко това откриваме в новата авторска песен на Teddy Velvet "Моето сега", в която се включват най-скъпите за Teddy хора: нейният син, нейният баща и нейният любим. "Моето сега" е ода за чистата любов,..
Снимки: Венета Николова, alexanderyossifov.com
Почитателите на джаза вече знаят – в разгара на лятото Банско става джаз столицата на България! Доказателство за успеха на мащабния Международен джаз фестивал е неговото разрастване – тази година за първи път той ще продължи десет дни. От 1 до 10..
Снимки: Венета Николова, alexanderyossifov.com
Пясък, вода, лъчи, по поляните – роса… Всичко това откриваме в новата авторска песен на Teddy Velvet "Моето сега", в която се включват най-скъпите за..