Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Софийската филхармония за трети път ще свири в Златната зала на Музикферайн - Виена

Снимка: sofiaphilharmonic.com

На 17 март Националният филхармоничен оркестър и неговият главен диригент отново гостуват в легендарната Златна зала на Виенското музикално сдружение - Wiener Musikverein. Под палката на Найден Тодоров ще звучи Концерт за тромбон и оркестър от Нино Рота със солист Серхио Мантеига. Мантеига е обещаващ млад тромбонист, в момента е член на Баския национален оркестър.


Солистка в Концерта за цигулка и оркестър № 2 в сол минор от Сергей Прокофиев ще бъде виртуозната американка Фабиола Ким – успешен концертиращ артист, камерен музикант и педагог. Ким е работила с някои от най-реномираните световни състави. Нейният албум "1939", записан с Мюнхенския симфоничен оркестър, получава висока оценка от BBC Music Magazine, Gramophone и The Strad Magazine. Програмата ще завърши с популярната Симфония № 4 в Ла мажор от Феликс Менделсон - "Италианска", възторжено аплодирана от публиката в изпълнение на Софийската филхармония и Найден Тодоров в последните години.


Ден преди това - на 16 март, същата програма ще бъде представена и в зала "Концертхаус" в Клагенфурт – един от най-значимите културни центрове в Австрия. Известна със своята изключителна акустика и елегантна архитектура, залата е място за представяне на концерти, оперни и балетни спектакли и други културни събития. 


Снимки: Софийска филхармония


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров, Соня Йончева и Виторио Григоло

Соня Йончева излиза на една сцена с Хосе Карерас и Пласидо Доминго в сърцето на София

Три световноизвестни звезди - тенорът Хосе Карерас, Соня Йончева и Пласидо Доминго, тази вечер излизат на сцената пред храма "Свети Александър Невски" за втория концерт на "Гала в София". Звезди на световната опера в българската столица..

публикувано на 29.08.25 в 14:57

Кнежа кани жители и гости на "Джаз в парка 2025"

Феновете на българската поп сцена на 29 август ще могат да присъстват на сутрешен  концерт на Криско, в парк "Ахтирка" в Кнежа. Във вечерните часове паркът ще звучи в джаз ритми с третото издание на фестивала "Джаз в парка 2025", предшестван от..

публикувано на 29.08.25 в 07:50
Група

"Юпитер 7", според които няма смисъл да сме твърде сериозни

За четирите си години съществуване младите музиканти от група "Юпитер 7" израснаха пред очите ни. Те вече не са ученици, и музиката им доказва тяхното развитие. Най-новата им песен "Няма смисъл" всъщност представлява завръщане към началото, защото е..

публикувано на 28.08.25 в 10:15