Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 17 март 2025 г.

Седмицата започна с болка, защото болката на съседа ни е и наша. И с осезаема вълната на съпричастност в българското общество към семействата от македонския град Кочани, чиито деца бяха изпепелени в дискотека без лиценз и при престъпна небрежност спрямо законите за безопасност – в "България днес" ще чуете емоционалeн репортаж на пратеника на БНР Кети Тренчева. Ще се върнем към политическата действителност у нас, за да разберем какви сигнали дава новата парламентарна реалност по отношение на изборния процес. След като надникнем в страницата на "Църковния календар" с дата 17 март, ще ви разкажем и за едно уникално ново издание, което осветява съкровищата на Националния църковен историко-археологически музей. Ако не знаете за съществуването му – чуйте  "България днес" до края, водещ на броя е Елена Каркаланова. 01:53 Актуално за България и сънародниците по света
07:50 Прогноза за времето
14:09 Трагедията в македонския град Кочани повдига вълна от отчаяние, гняв и непримиримост – "Хиляди свещи горяха така, както изгоряха и хората в дискотеката-ковчег. После всичко утихна", разказва репортерът на БНР Кети Тренчева
46:21 Уникално издание представя най-голямата колекция от иконописни произведения в България – доц. Иван Ванев разказва за достойнствата на книгата "Икони от Националния църковен историко-археологически музей"
58:41 Песен на деня: "Светът е нашата песен!", група Strykers

Слушайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Международен конкурс в Банско избира мини мис и мистър

В планинския курорт Банско започва международният конкурс LITTLE MISS AND MISTER GALAXY 2025, организиран от Асоциацията на модните агенции в България. За 15-а поредна година в него ще участват момичета и момчета на възраст от 4 до 17 години от..

публикувано на 17.03.25 в 06:00

Скръб и съпричастност след трагедията в Кочани

59 души загинаха, а 155 пострадаха при пожар по време на концерт на популярната група "ДНК", избухнал снощи в дискотека "Пулс" в град Кочани, разположен в източната част на Северна Македония, на 65 км от границата с България. Част от..

публикувано на 16.03.25 в 19:15

Застудяването продължава

През нощта по-значителна облачност ще има над северните и източни райони от страната, където на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен западен вятър. В понеделник от северозапад с умерен и силен вятър ще нахлува още по-студен въздух...

публикувано на 16.03.25 в 18:30