Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 17 март 2025 г.

Седмицата започна с болка, защото болката на съседа ни е и наша. И с осезаема вълната на съпричастност в българското общество към семействата от македонския град Кочани, чиито деца бяха изпепелени в дискотека без лиценз и при престъпна небрежност спрямо законите за безопасност – в "България днес" ще чуете емоционалeн репортаж на пратеника на БНР Кети Тренчева. Ще се върнем към политическата действителност у нас, за да разберем какви сигнали дава новата парламентарна реалност по отношение на изборния процес. След като надникнем в страницата на "Църковния календар" с дата 17 март, ще ви разкажем и за едно уникално ново издание, което осветява съкровищата на Националния църковен историко-археологически музей. Ако не знаете за съществуването му – чуйте  "България днес" до края, водещ на броя е Елена Каркаланова. 01:53 Актуално за България и сънародниците по света
07:50 Прогноза за времето
14:09 Трагедията в македонския град Кочани повдига вълна от отчаяние, гняв и непримиримост – "Хиляди свещи горяха така, както изгоряха и хората в дискотеката-ковчег. После всичко утихна", разказва репортерът на БНР Кети Тренчева
46:21 Уникално издание представя най-голямата колекция от иконописни произведения в България – доц. Иван Ванев разказва за достойнствата на книгата "Икони от Националния църковен историко-археологически музей"
58:41 Песен на деня: "Светът е нашата песен!", група Strykers

Слушайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Външно министерство препоръчва в събота и в неделя да не се пътува до Сърбия

Освен при крайна необходимост, българските граждани и автомобилни превозвачи да избягват пътувания до Сърбия на 15 и 16 март, до приключване на протестните действия, съветват от българското външно министерство. В събота на 15 март ще се проведе..

публикувано на 15.03.25 в 08:40

Жълт код за силен вятър в 24 области, ще е облачно, но много топло

В събота , 15 март, след очакваните нощни валежи сутринта минималните температури ще бъдат от 8 до 13°. В София – около 11°. През деня облачността ще е предимно значителна, но висока, вятърът от юг-югозапад ще се усили и ще бъде умерен и..

публикувано на 14.03.25 в 18:35

"Провадия-Солницата" е кандидат за Знака за европейско наследство

Праисторическият комплекс "Провадия-Солницата" – най-старият солодобивен и градски център в Европа (5600 - 4350 г. пр. Хр.), е сред обектите, предложени за Знак за европейско наследство – 2025. Тази година Европейската комисия е получила общо 21..

публикувано на 14.03.25 в 17:15