Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обявяваме национален траур за жертвите в Северна Македония

Снимка: АП/БТА

Вторник ще бъде ден за национален траур, като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите, съобщи премиерът Росен Желязков. При пожар в дискотека в македонския град Кочани загинаха 59 души и още 155 бяха ранени.
Министър-председателят изрази съболезнования към семействата на жертвите. "В такива моменти най-важно е да покажем своевременна съпричастност и солидарност. България е готова да приеме още пострадали", заяви той.
В болници в София, Пловдив и Варна вече се лекуват 14 души, пострадали при пожара. Росен Желязков припомни и че страната ни е осигурила условия за близките на пострадалите – те могат да пристигнат тук и да поддържат контакт със своите роднини.
Актуална информация за състоянието на пострадалите ще бъде предоставяна в лечебните заведения:

- за УМБАСМ "Н. И. Пирогов" в 8,00 и в 13,30 пред Реанимацията на Клиника по изгаряне
- за МБАЛ-Варна към ВМА – в 9,00 и в 12,00 ч.
- за УМБАЛ "Св. Георги-Пловдив" – от 8,30 до 09,00 ч. и от 17,00 до 17,30 ч.

Междувременно здравното министерство отвори денонощна телефонна линия +3592  8050 300, на която се предоставя единствено информация за лечебното заведение, в което са настанени пациентите, транспортирани в България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Краткотрайни валежи с гръмотевици и леко захлаждане

През нощта  над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..

публикувано на 18.08.25 в 19:05

България днес - 18 август 2025 г.

В "България днес" на 18 август слушайте: 01:55 - Актуално от България и сънародниците по света 11:05 - Православен църковен календар – честваме Успението на преподобни Йоан Рилски Чудотворец 20:22 - Св. Йоан Рилски и св. Йоан Кронщадски..

публикувано на 18.08.25 в 19:00

Променят се правилата за издаване на туристически визи за САЩ

От 2 септември Държавният департамент на САЩ въвежда промени в критериите за освобождаване от интервю при кандидатстване за туристическа виза (B1/B2), съобщиха във Фейсбук от посолството на САЩ в София. Според новите правилa,  повечето кандидати -..

публикувано на 18.08.25 в 16:37