Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 31 март 2025 г.

В 90-ия ден от годината говорим за трансформацията на родната индустрията и как евтината работна ръка вече не е фактор за привличане на чужди инвестиции в България. За българските граждани, които изповядват исляма в момента е един от най-светлите периоди в годината – тридневният празник Рамазан байрам. В студиото ни е Шевкие Чакър от турската редакция на Радио България, с чиято помощ надникваме в домовете на мюсюлманите в страната, за да разберем повече за традицията и надеждите, с които се свързва този празник. Пренасяме се и при сънародниците ни в Берлин – с информация за български събития в германската столица и интервю с отец Цоло Кривачков за социалната роля на православната ни църква там. Водещ на броя е Елена Каркаланова.

02:14 Актуално от България и сънародниците по света
10:05 Прогноза за времето
24:11 Животът е низ от Рамазани – мюсюлманите в България празнуват Байрам
54:20 Рубриката "Църковен календар"

Слушайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 3 март 2025 г.

Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници!  Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край Истанбул е подписан мирен договор, който предвижда в границите на българската държава да бъдат..

публикувано на 03.03.25 в 07:00

България днес - 28 февруари 2025 г.

В последния за месец февруари 2025 година ден "България днес" с трепет насочваме поглед към предстоящите празнични дни. Ще говорим за символиката на мартеницата, образа на Баба Марта и уникалността на традицията за региона. На 2 март тази година..

публикувано на 28.02.25 в 19:00

България днес - 27 февруари 2025 г.

В "България днес" на на 27 февруари говорим за умните микроинсталации, които помагат на домакинства в нужда да пестят от сметките си за ток. Имаме интервюта с участници в пилотен проект за това в българската община Дупница. Отиваме и на гости на..

публикувано на 27.02.25 в 19:00