Осемнайсетото издание на Биеналето на българския хумор ще бъде открито днес в Хамург. Организатор на събитието е Културното дружество "Клуб на българските жени и семейства в Хамбург".
"Българино е оцелел, защото се е смел", "Защо да се косим, като че ми мине!", "Хуморо е приоритет най-голем! Даже изкуственийо интелект го нема!" са някои от любимите фрази на участниците в хумористичното събитие, заявява в статия в културно-информационния сайт bulgar.berlin Венета Терзиева и призовава сънародниците ни в близост до Хамбург да не пропускат "това забележително хумористично събитие, което разсмива и сплотява българите, където и да се намират по света".
Народният хумор, актуалният и този на класиците, наддумване, "Микрофонът е ваш", парад "Финале, оле" и обявяване на символични награди са част от интересните моменти в програмата.
"Клуб на българските жени и семейства в Хамбург" е създаден през 2005 г. с благородната цел да подпомага развитието на български таланти и да стимулира тяхното творчество и реализация в духовния живот на града, предоставяйки им трибуна за изяви.
В Народната библиотека "Детко Петров" в Цариброд, между 1 и 8 август, се състояха художествени и литературни работилници, наречени "Библиолето" за деца от 7 до 14 години . Първите два дни децата са представяли своите любими книги и са рисували. После са..
Изчезналият, при опит да се гмурне на 98 метра дълбочина в Охридското езеро, 52-годишен български гражданин все още не е открит. Говорителят на полицията в Охрид Стефан Димовски заяви за "Скопие1", че информациите за откритото в събота тяло на българина..
На 6 август 2025 г., в посолството на България в Лондон, посланикът на България в Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия Тихомир Стойчев се срещна със Снежина Мечева, почетен член на АБУЧ. Двамата са обсъдили възобновяването на усилията..