Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Биенале на българския хумор събира сънародниците ни в Хамбург

Снимка: "Клуб на българските жени и семейства"

Осемнайсетото издание на Биеналето на българския хумор ще бъде открито днес в Хамург. Организатор на събитието е Културното дружество "Клуб на българските жени и семейства в Хамбург".

"Българино е оцелел, защото се е смел", "Защо да се косим, като че ми мине!", "Хуморо е приоритет най-голем! Даже изкуственийо интелект го нема!" са някои от любимите фрази на участниците в хумористичното събитие, заявява в статия в културно-информационния сайт bulgar.berlin Венета Терзиева и призовава сънародниците ни в близост до Хамбург да не пропускат "това забележително хумористично събитие, което разсмива и сплотява българите, където и да се намират по света".


Народният хумор, актуалният и този на класиците, наддумване, "Микрофонът е ваш", парад "Финале, оле" и обявяване на символични награди са част от интересните моменти в програмата.

"Клуб на българските жени и семейства в Хамбург" е създаден през 2005 г. с благородната цел да подпомага развитието на български таланти и да стимулира тяхното творчество и реализация в духовния живот на града, предоставяйки им трибуна за изяви.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стендъп шоу "От България с любов" в Копенхаген и Орхус

Уникална възможност да се посмеят с "Три жени на микрофона" – стендъп шоу с участието на Оля Малинова, Ива Тодорова и Красимира Хаджииванова, ще имат българите в Копенхаген и Орхус. За това съобщават от посолството на България в Дания на..

публикувано на 18.03.25 в 16:20

"Мелодия от думи" ще се лее в Българския културен институт в Берлин

Пето юбилейно издание на литературно-музикалния формат "Мелодия от думи" ще се проведе на 20 март от 19:00 ч. в Българския културен институт в Берлин (Leipziger Str. 114 – 115, 10117 Berlin). Публиката ще има възможност да се запознае с поезията..

публикувано на 18.03.25 в 14:06
Д-р Миранда Бело със студенти в Тирана

Речта на българите в Албания още пази богатството на българските народни говори

Речевите действия, подсказващи началото, поддържането и края на общуването у българите от Албания, са предмет на анализ от д-р Миранда Бело, преподавател по български език в Тиранския университет.   Монографията ѝ, озаглавена "Народният речеви..

публикувано на 18.03.25 в 08:10