Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Софиянци протестираха и днес срещу войната по пътищата

Снимка: БГНЕС

Граждани се събраха на протест и днес в памет на 12-годишната Сияна, загинала в катастрофа, този път пред столичния храм "Св. Александър Невски". Продължават масовите демонстрации в цялата страна срещу смъртоносното поведение на шофьорите по пътищата.

"Ако обществото ни се беше събудило през годините, когато се правеха национални протести, днес нямаше да плачем за Сияна. Искрено се надявам да се обединят всички и този ад по пътищата на България да спре, защото са пропити с кръвта на нашите деца", заяви Петя Иванова от сдружение "Ангели на пътя", в което членуват родители, загубили децата си в катастрофи. Тя добави, че не се обсъжда фактът, че убийците на пътя получават условни присъди и продължават да имат шорьорски книжки.

Николай Попов – бащата на Сияна, благодари за съпричастността на събралите се граждани: "Благодаря ви, че вместо да празнувате с децата си и да се молите за здраве, сте тук и се молите за душите на нашите!"

От тонколоните на площада многократно прозвуча песен, написана в памет на момичето от варненеца Златко Станоев.

"Само тези 36 участъка, планирани за ремонт, да ги сведем на нула, ще спасим 150 българи да живеят и това са тези 20%", каза пред БНР транспортният министър Гроздан Караджов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

МО: Гражданите да не пускат дронове над столицата

От днес до 6 май вертолети от състава на Военновъздушните сили ще прелитат на малка височина над София като част от подготовката за военния парад на 6 май – Деня на храбростта и празник на Българската армия, съобщиха от Министерството на отбраната...

публикувано на 04.05.25 в 09:34

Експонатите в Националния военноисторически музей "оживяват" за празника на Българската армия

Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат в три от машините от външната си експозиция. "Това не става всеки ден, а само при специални поводи!"..

публикувано на 04.05.25 в 08:10

Пролетно и слънчево, с краткотрайни валежи

През нощта , ще преобладава ясно и почти тихо време, с разкъсана висока облачност над западната част от страната. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София - около 6°. В неделя ще преобладава слънчево време. Около и след..

публикувано на 03.05.25 в 18:30