Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разкриха двойно повече лаборатории и площи за отглеждане на наркотици

Снимка: mvr.bg/gdgp

Близо два пъти повече в рамките на месец са разкритите лаборатории и площи за производство и отглеждане на наркотични вещества, съобщава БГНЕС. През юли т.г. техният брой е 40, а през предходния месец – 22.

Над 1 тон канабис и 465 кг марихуана са задържани в периода 1-31 юли 2025 г., показва месечният анализ на данните за работата на Специализираното междуведомствено звено между прокуратурата и МВР за подпомагане разследването на този вид престъпления, информират от държавното обвинение. За престъпления, свързани с производство, преработване, придобиване, държане и разпространение на наркотични вещества са арестувани 785 души.

От прокуратурата информират и за задържани 51 незаконно пребиваващи у нас граждани на трети страни, както и 99 души за незаконно превеждане през границата и подпомагане на чужденци да пребивават у нас или да преминават през страната ни.

През юли т.г. са влезли в сила 317 съдебни акта за престъпления, свързани с наркотични вещества, и 83 – с мигранти. 

Редактор: Диана Цанкова
Снимка: mvr.bg/gdgp


По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Редовна авиолиния ще свързва София с Букурещ

Нова авиолиния ще свързва Букурещ и София от 1 октомври. Това съобщиха посланикът на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. В посолството в Букурещ и в присъствието на..

публикувано на 11.09.25 в 10:09

Ервис Талури: Израстването между две култури е богатство

Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото пътуване започва в един размирен за Албания период. След 1997 година, когато страната преживява..

публикувано на 11.09.25 в 10:05

България днес - 10 септември 2025 г.

В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..

публикувано на 10.09.25 в 19:00