Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Криминалисти от Перник разкриха опит за измама

Криминалисти са разкрили опит за измама за над 5 000 лева, съобщи ОД на МВР в Перник. На 7 февруари в Първо районно управление на полицията в града постъпило оплакване от 49-годишна служителка в козметична фирма от Чирпан, че неизвестни проникнали в служебния й товарен автомобил и извършили кражба на продукти за над 5000 лв. По нейни думи "кражбата" е извършена през нощта на 6 срещу 7 февруари от паркинга на мотел в кв. "Радина чешма", където тя пренощувала.

Пернишките полицаи работели по версията за инсценировка. След като бил направен оглед на местопроизшествието и били разпитани множество свидетели, криминалистите се обърнали за съдействие към колегите си от РУП на МВР-Чирпан. При извършено претърсване в къща, собственост на бащата на жената в чирпанското село Рупките, били открити голяма част от "откраднатите" козметични продукти. Срещу служителката е образувано е досъдебно производство.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна, архив.

Над 60 търговски обекта в София са глобени заради непочистен сняг и лед

Над 60 търговски обекта в столицата са били глобени заради непочистен сняг и лед, съобщават от Столичния инспекторат. Почистването на тротоарите пред и около търговските обекти е задължение, което управата на обекта трябва да създаде и отговаря. Всички собственици и ползватели на имоти трябва да почистват тротоарите пред и около сградите от сняг и лед,..

публикувано на 21.02.25 в 09:30
Георги Илиев

ОИК отстрани и кмета на район "Слатина"

Общинската избирателна комисия (ОИК) отстрани кмета на район "Слатина" Георги Илиев. След местните избори това е третият отстранен от ОИК районен кмет след Георги Кузмов ("Оборище") и Ясен Русев (район "Искър"). Причината е, че те са съдружници в търговски дружества. Според председателя на Столичния общински съвет Цветомир Петров..

публикувано на 21.02.25 в 08:09

Започва конкурсът за главен архитект на София

Столичната община дава начало на конкурсната процедура за избор на нов главен архитект на София. Кандидатите за поста ще имат 14 дни - до 6 март, в които да подадат документите си за участие в конкурса. "Днес обявяваме началото на конкурса за нов главен архитект на София. Търсим професионалист, който разбира града, познава закона и знае как да..

публикувано на 20.02.25 в 16:50

Автомобил се вряза в автобусна спирка в София, двама са в болница

Кола се е забила в автобусна спирка на столичния булевард "Г. М. Димитров". Инцидентът е станал около 12:30 часа. От Центъра за спешна помощ в столицата съобщиха за БНР, че на мястото са изпратени два медицински екипа. Пострадали са двама – 65-годишният водач на автомобила и мъж на около 50 години, който е бил на спирката – той е с..

публикувано на 20.02.25 в 13:51

На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”

На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”. От  ГЕРБ-СДС няма да издига кандидат за участие в изборите за кмет на столичния район "Оборище". От БСП също няма да представят кандидат за поста. Отстраненият кмет Георги Кузмов обаче ще се кандидатира отново. Към момента длъжността се изпълнява от бившия зам.-кмет на района..

публикувано на 20.02.25 в 12:39

София е домакин на най-престижния форум на местната власт на Балканите – B40

На 24 и 25 февруари, в София ще се проведе най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40. Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж". Фокусът на българското председателство на инициативата е свързан с партньорство между градовете в контекста на разширяването на Европейския..

публикувано на 20.02.25 в 08:04

Ремонтът на Театър София за 15,215 млн. лева трябва да приключи на 31 юли

Към настоящия момент са изпълнени около 90% o т предвидените дейности по ремонта на Театър София , уточняват от Столичната община по запитване от БНР-Радио София. Оставащите дейности включват цокъл по фасади, вертикална планировка, довършване на камерната зала (монтиране на трибуни и платформа за хора в неравностойно положение), довършване на..

публикувано на 19.02.25 в 16:56