Реорганизирането и несигурността на работните места са най-честите причини за стрес както в България, така и в останалите държави в ЕС, сочи проучване на Европейската агенция за безопасност и здраве при работа. Според резултати от проучване на Агенцията (EU-OSHA) половината от работещите в България - 52%, смятат, че случаите на стрес на работното място са много чести. Само 7% не са подложени на стрес, а при други 40% се случва рядко.
Служителите в България, които имат работа, различна от ръчната, са по-склонни да твърдят, че стресът не се овладява както трябва на работното им място (54% срещу 40%). За 57% от служителите в България реорганизацията или несигурността на работните места са най-честите причини за стрес на работа за служителите в България, следвани от подлагане на неприемливо поведение като тормоз и дразнене (44%) и отработени часове или натоварване (43%). Жените са по-склонни от мъжете да твърдят, че тормозът и дразненето често причиняват стрес (50% срещу 39%), докато за по-младите, между 18-34 г. причините са по-скоро отработените часове или натоварването (51% срещу 43%).
Въпреки че повече от половината работещи в България смятат, че възрастните служители са склонни да бъдат по-малко приспособими към промените на работното място, отколкото другите работещи (56%), това е малко по-ниско от средната стойност за Европа, която е 60%. Повече от средния процент работещи в България (44% спрямо 28% в цяла Европа) смятат, че по-възрастните служители над 60-годишна възраст са по-малко продуктивни на работа от останалите.
Според обобщените данни за Европа, половината от работещите считат, че стресът на работното място е често срещан. Четирима от десет смятат, че на тяхното работно място той не се преодолява удовлетворително. Негарантираната заетост и реорганизирането на работата се смятат за най-честата причина за стреса, свързан с работното място. Липсва достатъчна осведоменост относно програми или политики в помощ на работниците да продължат да работят до пенсионна възраст или след нея, макар че повечето хора подкрепят въвеждането им.
Пострадалата медицинска сестра при инцидента с линейка, която се обърна около 15 ч. вчера при Владая, е в стабилно състояние. Тя е откарана в "Пирогов", казаха за БНР от болницата в Кюстендил, където тя и шофьорът работят. Шофьорът е пострадал леко, той не е на болнично лечение. Колата се прибирала към Кюстендил, след като закарала..
Техник от фирма, която поддържа асансьори в столичния ж.к. "Младост", споделя във Facebook снимки на съоръженията, които се налага често да поправя. От фотосите му ясно се вижда как вследствие на вандализъм състоянието на асансьорите е повече от неугледно - напръскани със спрей, надраскани, а шахтите - пълни с всякакви боклуци. Авторът на..
Мъж е настанен в столична болница, след като вчера сутринта е паднал в изкоп на новострояща се сграда в село Петково край Елин Пелин. Това съобщиха от ОД на МВР – София. Той е със спукан в основата череп. Служители на реда са извършили оглед на мястото.
През изминалата нощ на терен в София са били 157 снегорина. Извършени са обработки на пътната мрежа с избутване на снежна маса и разпръсване на смеси против заледяване в районите “Витоша”, “Слатина“, “Панчарево“, “Илинден“, “Овча купел“ и “Слатина“. Разпръскване на смеси против заледяване на улици от обществена значимост и вътрешно-квартални улици са..
Откриха първата детска градина в с. Мировяне в столичния район “Нови Искър”. Тя е за 4 групи – три градински и една яслена. Разполага с просторни и светли занимални и спални помещения, кухненски блок, просторен двор и безопасни детски площадки. "Поехме ангажимент да осигурим място за всяко дете в детска градина и днес сме една крачка по-близо", каза..
152-рата годишнина от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски ще бъде отбелязана на 18 и 19 февруари с военни и общоградски ритуали с участието на представителни военни подразделения от Сухопътните войски, Военновъздушните сили, Военноморските сили, Съвместното командване на специалните операции, Командването за логистична поддръжка (КЛП),..
София е сред първите три града, които са най-сериозни претенденти за Европейска столица на демокрацията. Жури от Швеция, Австрия и Италия дойде у нас, за да разгледа процесите и инициативите на Столичната община, както и начина, по който администрацията работи с гражданите, неправителствения сектор и бизнеса. След Барселона през 2023/24 и..