Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Части от „Малинова долина”, „Кръстова вада”, „Бъкстон”, „Обеля 2” и „Васил Левски” без вода днес заради ремонти

Снимка: Георги Нейков

„Софийска вода” временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата, съобщиха от компанията.

Във връзка с подмяна на спирателен кран на байпасна връзка между два основни водопроводи на бул. „Околовръстен път” кв. „Малинова долина”, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на: вилна зона „Герена”(Бункера); „Околовръстен път” от отклонението за лифт Симеоново до бул. „Братя Бъкстон”; кв. „Кръстова вада”; кв. „Кръстова вада”- ул. „Никола Крушкин-Чолака”; кв. „Манастирски ливади – изток; жск. „Малинова долина”; бул. „Симеоновско шосе” – между ул. „Околовръстен път” и ул. „Иван Странски”; кв. „Витоша” – ж.к. „Макси”, ж.к. „Градина”; Вилна зона „Бункера”.
С понижено налягане на водата ще бъдат: кв. „Горна баня” района между бул. „Никола Петков”, ул. „Бойчо Бойчев”, жп линията София-Перник; местност „Подлозище”.
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноски разположени на адрес: жск „Малинова долина” пред бл. 27.

На 22 октомври 2013 г. (вторник), във връзка с изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод по бул. „Цар Борис ІІІ” ж.к. „Бъкстон”, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 17:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на: ул. „Голям Братан”; по ул. „Вихрен” от ул. „Симеон Радев” до ул. „Белмекен”; по ул. „Красна китка” от ул. „Голям Братан” до ул. „Белмекен”.
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска разположена на кръстовището на ул. „Голям Братан” и ул. „Красна китка”.
След възстановяване на водоснабдяването е възможно временно повишаване мътността на водата.

На 22 октомври 2013 г. (вторник), във връзка с изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод по ул. „Дико Илиев” жк. „Обеля 2”, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на: ж.к. „Обеля 2”.
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12.00 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноски разположени на кръстовището на ул. „Дико Илиев” и ул. 109 до маркет „Пени”; ул. „Дико Илиев” и ул. 106 до 140 СОУ. След възстановяване на водоснабдяването е възможно временно повишаване мътността на водата. 

На 22 октомври 2013 г. (вторник), във връзка с подмяна на спирателни кранове по ул. „Проф. Антон Митов” кв. „Васил Левски”, се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на: ул. „Летоструй”, ул. „Рилска обител”, ул. „Източна тангента”, бул. „Ботевградско шосе” и ул. „Стоян Попов”. След възстановяване на водоснабдяването е възможно временно повишаване мътността на водата.
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода” ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска разположена на ул. „Григорий Цамблак” №18 пред 106 ОУ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министър Даниел Митов

СДВР има яснота за около 80% от така наречените "локали"

Столичната полиция има яснота за около 80% от малолетните и непълнолетни младежи, които извършват противообществени деяния в София, известни като "локали". Това посочва министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на депутатски въпрос, публикуван на сайта на Народното събрание, зададен от народния представител Николай Радулов от МЕЧ. При..

публикувано на 01.08.25 в 15:32
Иван Василев

Зам.-кметът на София Иван Василев: Не ми е оказван натиск за оставка

Заместник-кметът на София по финанси и здравеопазване Иван Василев ще напусне поста си, след като приключи казуса със смяната на банката, която обслужва общината. Зам.-кметът по финанси и здравеопазване на София Иван Василев подаде оставка Василев обясни, че никой не му е оказвал натиск да подаде оставка:  " Решението е лично мое. Няма..

публикувано на 01.08.25 в 12:11

Производители в сектор „Плодове и зеленчуци“ вече могат да кандидатстват по нови програми

От 1 август до 1 септември 2025 г., организации на производители в сектор „Плодове и зеленчуци“ могат да подават заявления за финансиране на нови оперативни програми по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони на България за периода 2023 – 2027 г. Изпълнението на новите оперативни програми ще стартира от 1 януари 2026 г.,..

публикувано на 01.08.25 в 10:10

Банките у нас са с близо 2 млрд. лв. печалба за първите 6 месеца на 2025 г.!

Печалбата на българската банкова система нараства с 8,7 на сто на годишна база до 1,967 млрд. лева за първите шест месеца на настоящата 2025 година , сочат данните на Българската народна банка. За сравнение - през първото полугодие на миналата година банките отчетоха печалба от 1,81 млрд. лева или със 157,9 млн. лева по-малко спрямо настоящия..

публикувано на 31.07.25 в 18:46
Снимки: Столичен инспекторат

За 6 месеца премахнаха незаконни антипаркинг съоръжения почти колкото през цялата 2024-та

Продължават дейностите по установяване и премахване на нерегламентирано поставени антипаркинг съоръжения на общински площи – скоби, вериги, стълбчета, съобщават от Столичния инспекторат. От началото на годината до сега са демонтирани около 300 неправомерно поставени съоръжения , като само за последния месец те са близо 30...

публикувано на 31.07.25 в 14:03

Екстремните горещини в Европа са довели до смъртта на хиляди души

В разгара на горещата вълна в Европа учени изчислиха, че около 2300 души са загинали в 12 големи европейски града в резултат на екстремните температури, подхранвани от климатичните промени, съобщава БГНЕС. Според климатоложката Фридерике Ото от Имперския колеж в Лондон, тази предварителна оценка има за цел да привлече вниманието и да отправи..

публикувано на 31.07.25 в 11:59

УМБАЛ “Лозенец” предлага стажове за клинични психолози

Софийската УМБАЛ “Лозенец” и Центърът за психологична помощ обявяват клинични стажове за специалистите от областите Клинична психология, Психология на здравето, Клинична и социална работа и други специалисти, които проявяват интерес към сферата на психичното здраве, съобщават от болничното заведение. Стажовете са подходящи за практикуващи психолози и..

публикувано на 30.07.25 в 18:06