Група “De Fuego”, което в буквален превод от испански означава „от огън”, е създадена в средата на ноември 2008 година. Идеята идва спонтанно сред няколко приятели, а поводът е да се направи подарък за седмия рожден ден на един столичен латино клуб. Представят се латино хитове, които хората познават, и на които танцуват по партита в различни клубове няколко пъти в седмицата.
Зарадвани от успеха си и от бурните положителни реакции на публиката, групата решава да продължи започнатото и веднага се уговаря следващото участие в същия клуб, само месец по-късно. От тогава феновете на групата могат да се порадват на живата музика веднъж месечно.
За няколко месеца развиват вида и стила си и избират ново име - "De Fuego"... Към момента членовете на групата са десет: Димитър Лазаров - вокал и китара, Иглика Радилова - вокал, Юлиан Марков - бас, Антон Пиперов - бас китарист, Михаил Филипов - пиано, Свилен Василев - перкусии, Никола Горялов- ударни, Дилян Давидков - тромпет, Иво Иванов - тромпет, Явор Костов - тромбон.
Стилът, който избират за себе си, е комерсиално латино и салса, което ги доближава не само до танцуващата аудитория, свирейки в клуб, обособил се като основното салса заведение в София, а и до тези хора, които не се занимават с музика и танци. Защото всички познават Carlos Santana, Gloria Estefan, Marc Anthony и пленителната музика на Buena Vista Social Club.
Освен латино хитове, групата има и свои авторски парчета - по-нежни и по-динамични, който са на български език и независимо, че са в различен стил - поп, те се приемат също толкова добре от публиката.
Отдавайки се на този стил, “De Fuego” е една от едва 4-те групи в България, свирещи латино и салса. Което е добра предпоставка за успех.
Друга част от репертоара, който до сега не е представян пред публика, но не е изключено да се случи, е рок и джаз импровизации.
Повече разказва Димитър Лазаров от група “De Fuego” в разговор с Мариана Гомилева.Днес предаването гостува на празника на община Мирково . Ще говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в този красив кът на България. Пръв гост ни е кметът Цветанка Йотина : "Мирковчани са били находчиви, когато не е имало църква са закопали камък като знак, където да им се разреши изграждането. Баба е..
Теодор Войников е син на архитект Тодор Войников - автор на картата на Стара София към книгата “Драски по софийските работи”: "Идеята за картата на улицата започна преди 2 години. Баща ми е автор на тази карта, която вече е върху елтабло до сградата. Не бяхме сигурни как да реагираме - таблото имаше нелицеприятен вид. Имах идея да се изрисува от..
Борислав Виларов - историк, политолог, общественик и правнук на архитект Вельо Дебелянов, братовчед на Димчо Дебелянов, автор на повечето сгради по ул."Иван Асен Втори" от Орлов мост до пл. "Никола Гюзелев": "Имах ясни спомени от прадядо си, отраснал съм на коленете му. Беше обаятелна личност и като почваше да пее, полилеят трепереше. Разказвал ми..
Най-непоклатимият дует в българската музика - Ритон, разкрива в Адресите на любовта тайните на дълговечното съжителство, при което работа и семеен живот се врастват един в друг. Тази година Катя и Здравко отбелязват 50 години от запознанството си в Kонсерваторията и с типичното си чувство за хумор споделят лични истории, забавни случки,..
Жасмина Свиленова стана абсолютна световна шампионка по калистеника (стрийт фитнес) и ни гостува в студиото: "Сега вече съм трикратна абсолютна световна шампионка. Аз съм световна в моята категория, но съм взела и в другите категории. Няма значение дали си на 13 или 20. Имаше участници от цял свят. Упражненията са еднакви в цял свят. По-добрите имат..
НЧ "Христо Смирненски" кани на п ролетно почистване в жк "Лагера" - слушаме Йоана Лазарова, читалищен настоятел: "Инициативата е за пореден път, всеки път правим по едно. Идеята е какво да правим с омалелите дрехи на децата, разрастнахме се и сме за всички възрасти за всички вещи. Мотото ни е, че непотребното за едни е съкровище за други. Винаги..
Трети етап от доброволческата акция: заедно да възстановим парка зад Философския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ (кв.Гео Милев) - Андрей Димитров, студент по политология, Софийски университет „Св. Климент Охридски“: "Прекарвам времето си във Философския факултет, разказваха ми за парка, скептицизмът на по-възрастните ме..