Кметът на София Йорданка Фандъкова и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов откриха кръстовището на две нива при Семинарията. Движението се възстановява след деветмесечен ремонт днес. От 13.00 часа ще бъде пуснато и движението по естакадата. Очаква се трафикът в столицата да се облекчи в пъти повече след пускането на движението в района, както и да се подобри чистотата на въздуха. Според Фандъкова, автомобилите ще могат да преминават за около 2 минути при от 10 до 17 минути преминаване в натоварените часове преди да започне изпълнението на кръстовището.
Очакваме още 40% намаление на вредните емисии след освобождаването на движението, каза столичният кмет. Тя посочи, че това е вторият етап от изграждането на кръстовища по трасето след кръговото движение на Телевизионната кула. По думите й, следващият етап е пробивът покрай болница „Токуда“ до ул. „Сребърна“ и последният етап е разширението на бул. „Черни връх".
От днес се възстановяват постоянните маршрути на автобусите номер 67 - от кв. Симеоново, през Телевизионната кула до пл. "Велчова завера", номер 88 - от ж.к. "Дружба 2" до Зоопарка, номер 94 - от Студентския град до СУ "Св. Кл. Охридски", номер 102 - от Студентския град до ж.к. "Овча купел", номер 120 - от ж.к. "Левски Г" до Зоопарка.
Променят се няколко спирки. За автобусите номер 88, 94 и 102 спирката на ул. "Стоян Михайловски" се измества в посока на Студентския град на 75 м след кръстовището с бул."П. К. Яворов"
За автобуси номер 67 и 120 се разкрива нова спирка в посока на бул. "Цариградско шосе" - на бул. "П. К. Яворов" на 75 м след кръстовището с ул. "Стоян Михайловски". Автобус номер 98 ще се движи по действащия си маршрут до началото на строителството на метрото в кв. "Хладилника" - от с. Железница по маршрута си до кръстовището на бул. "Св. Наум" с
бул. "Джеймс Баучър", наляво по бул. "Св. Наум", наляво по бул. "Черни връх" и по маршрута - двупосочно.
Остава открита временната автобусна спирка по маршрута на номер 98 "Хотел Хемус" на бул. "Черни връх" след бул. "Арсеналски" в посока на "Хладилника". Маршрутът на трамвай номер 18 остава скъсен от кв. "Орландовци" до пл. "Журналист".
Кметът Фандъкова съобщи още, че от вторник, 15 юли, ще бъде възобновено движението на трамваи по бул."България", където ще бъдат пуснати нови климатизирани мотриси. От 1 август започва изграждането на метрото от спирка "Джеймс Баучър" по бул. "Черни връх".
"Тази седмица свиквам срещи с всички групи в Столичния общински съвет (СОС) и ще настоявам ясно: Град като София се управлява с мисъл, визия и грижа, а не с компромиси и политика на парче. Върнах бюджета не заради проценти, а заради стотици хиляди граждани" - това написа кметът на София Васил Терзиев във Фейсбук. По думите му сгрешеният бюджет не е..
Всички нови технологични решения са удобство за потребителя, но и фактори, които определят с каква скорост растем икономически. Трябва да бъдем по-бързи и по-дръзки. Съпротивата срещу прогреса само ще ни постави сред изоставащите. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев на форума “Polish-Bulgarian Fintech..
Нерегламентираното горене на отпадъци беше точно локализирано в ж.к. "Филиповци", район "Люлин", тази сутрин с помощта на дрон, съобщават от Столичния инспекторат. За установяване на самоличността на нарушителите инспекторите са потърсили съдействие от служители на 9-о районно управление към СДВР. Вече е съставен един акт, а за..
От 16 до 20 юни 2025 г. Столичната община организира спортната инициатива "Играем заедно!“, част от програмата на Месеца на детето 2025. В пет последователни дни, в паркове на София, децата ще имат възможност да се включат в открити спортни занимания, водени от професионални треньори и организирани с подкрепата на водещи спортни федерации...
Децата до 14 години пътуват в градския транспорт в цялата страна с безплатната карта от ЦГМ през лятната ваканция. Това съобщават от Центъра за градска мобилност на своята фейсбук страница. И припомнят, че за издаването на такава карта са нужни следните документи: Акт за раждане на детето (може и сниман с телефон); Документ за..
Столичната община обяви публична за избор на изпълнител за изработване на нов Генерален план за организация на движението (ГПОД) за територията на всички населени места на територията на Общината. Последният Генерален план е изработен през 2011 г. и приет с решение на Столичния общински съвет (СОС) от 2012 г. Съгласно Наредба за..
Учениците от Първа частна английска гимназия „Уилям Шекспир“ в София направиха модно ревю с рокли от вестници, чували за отпадъци и опаковки от бонбони. Така модата срещна каузата. В училищния коридор се проведе еко дефиле, в което учениците представиха облекла, изработени изцяло от отпадъчни материали. Идеята за дефилето започва от..